reCAPTCHA

Про виставку

26 листопада в музеї Шевченка о 17:00 відкривається виставка Віктора Бистрякова “Вимір”.

Унікальний на сьогодні майстер рисунка, Віктор Бистряков вирізняється високим рівнем виконавської культури в усіх техніках і жанрах, за які він береться. Міцна основа блискучого рисувальника в синтезі з тонким відчуттям кольору дозволяють художнику реалізувати ще один дар – імпровізатора, який легко, невимушено й водночас глибоко та проникливо відкриває щоразу нову грань у мінливому, складному й прекрасному світі.

На персональній виставці «Вимір» експонується живопис 1990-х – 2010-х років. Це – сповнені грації жіночі образи, де пластична мова в сполученні з тонким і делікатним підходом до колористичного вирішення передають відчуття художником естетичної довершеності й навіть поезії ліній тіла. Легкі, як подих і притягальні, мов саме життя, вони вирізняються особливим магнетизмом. Це й низка настроєвих краєвидів, у яких В. Бистряков передав враження від спостережень за природою України в її різних станах, тонких нюансах, що бринять в душі тією чи іншою нотою співпереживання, а також – мистецьке опанування краси, genius loci країн, якими доводилось мандрувати.

Художнику властиве сприйняття довколишньої природи, як справжньої цінності. Тому й, акцентуючи на деталях – соковитому яблуку, квітучій гілці, стиглій обліписі, – він пише їх, як коштовні камені з їх прозорістю або насиченістю кольору чи, як дорогоцінні тканини з вишуканою фактурою. Жанр портрета представлений кількома полотнами, що розкривають силу й світло любові В. Бистрякова до Людини. І це, напевне, і є його вимір усього сущого.

Віктор Петрович Бистряков – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України. З 1973 р. він розпочав педагогічну діяльність у Київському художньому інституті (тепер НАОМА) на кафедрі рисунка, з 1991 – доцент, з 1993 – професор. У 1991–1994 В. Бистряков був деканом графічного та скульптурного факультетів, з 2009 – завідувач кафедри рисунка.