reCAPTCHA

Про виставку

З 1 березня по 1 квітня у Будинку-музеї Тараса Шевченка (провулок Тараса Шевченка, 8-а) проходить виставка Опанаса Сластіона – першого ілюстратора Тараса Шевченка.

У творчості Опанаса Сластіона поєдналися кращі риси традиційного і модерного малярства. Художник, архітектор, етнограф, мистецтвознавець, він був засновником українського архітектурного модерну і першим ілюстратором Шевченка.

Ще під час навчання в Петербурзькій академії мистецтв Сластіон цікавився всім, що стосувалося поета. Певно, тоді виник задум інтерпретувати в малюнках власне відчуття Шевченкової поезії.

Широкоформатне видання поеми «Гайдамаки» з ілюстраціями Сластіона 1886 р. стало безпрецедентною подією. «Наш Сластіон – чудовий ілюстратор, бездоганний рисувальник, тонкий знавець козацького побуту», – вітав вихід книги Ілля Рєпін.

На виставці представлена шевченкіана художника. Сповнені драматизму ілюстрації до поем «Катерина», «Гайдамаки» та ілюстрації до «Маленького Кобзаря» 1911 року, виконані аквареллю і білилом.

Опанас Сластіон збирав прижиттєві світлини Шевченка, книги з його бібліотеки, посмертну маску. Частину цих раритетів також можна побачити на виставці.

Виставка триває до 1 квітня.

Щосуботи виставкою проводитимуться кураторські екскурсії. Деталі повідомимо згодом.

Вартість входу на виставку – ціна вхідного квитка до музею (45 грн., 25 грн. – пільговий).

Як нас знайти: провулок Тараса Шевченка, 8-А (провулок між McDonald’s і СушиЯ на Майдані Незалежності).

Довідки за телефоном: (044)278 3511.