reCAPTCHA

Про виставку

У сучасному світі міста є своєрідними магнітами, що приваблюють безліччю можливостей. Кожна людина може отримати від міста освіту, можливості для самореалізації, роботу і заробіток. Проте сучасне місто вимагатиме віддати йому щось натомість – час, здоров’я, власні вміння і сили.
На початку листопада Національний музей Тараса Шевченка запрошуємо на відкриття проекту «Шевченко мовою міста». У рамках виставки ми досліджуємо трансформацію особистого досвіду людини в місті у процесі урбанізації з ХІХ століття і до сьогодні, а також взаємодію з міським простором: що кожен із нас отримує від міста та віддає містові. Окрім того, розкриваємо вплив міського середовища на формування особистості Тараса Шевченка.
Простір виставки ділимо на дві рівнозначні взаємопов’язані частини, без яких не може існувати сучасне місто.
Місто як соціально-економічний простір
Тут йдеться про людей, які потрапляють до міста у середині ХІХ століття і стають у ньому “своїми”. У цей час мільйони людей із сіл з традиційним світоглядом переселяються у динамічний модерний міський простір, відкритий для нових технологій та ідей. Місто дає їм можливості, але вимагає відмовитися від звичного способу життя, самовдосконалюватися і розвиватися, щоб творити міську економіку і міський спосіб життя.
Місто як простір культури
Саме культура творить сучасний міський простір – зв’язки між людьми, соціальні мережі за інтересами, нові сенси. У місті Тарас Шевченко отримує побутову свободу, професію та розширює коло спілкування. Місто дає йому розуміння культури, її сили і важливості не тільки для споживання та прийняття, але і для творення нових змістів, актуальних й сьогодні.
Генеральний партнер проекту: ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА
Партнери проекту: Міжнародний фонд «Відродження», FEX.NET, Національний банк України, Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки, Музей історії Києва, Інститут літератури НАН України, АРТ Академія сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі, Національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого,  Фестиваль соціальної реклами «Molodia Festival», Музей Івана Гончара, Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» , Державний історико-архітектурний заповідник «Стародавній Київ».