reCAPTCHA
[smartslider3 slider=3]

Про виставку

Національний науково-дослідний реставраційний центр України за підтримки Український культурний фонд представляє виставковий проєкт «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація» до 30-річчя Незалежності України, присвячений історичним постатям минулого.
Виставка репрезентує досліджені та відреставровані фахівцями Реставраційного центру в місті Києві та його філій у Львові, Одесі, Харкові музейні раритети, пов’язані з життям і діяльністю визначних українців, які впродовж ХVIII–ХХ ст. відігравали вирішальну роль в історії та культурі України. На виставці представлено 180 предметів з 40 музеїв, заповідників, галерей України та інших закладів культури.
Перед відвідувачами постане світ речей та творів, що слугували непересічним особистостям – державникам, вченим, письменникам, художникам, акторам, композиторам, громадсько-політичним діячам.
В експозиції представлені відреставровані музейні предмети – особисті речі, малярські й графічні твори художників, документальні пам’ятки, світлини, прижиттєві видання авторів, нотні записи, меблі, книги з особистих бібліотек, одяг, предмети домашнього вжитку. Маючи свою художню виразність та історичну цінність, вони несуть енергетику людини, якій належали.
Активна експозиційно-виставкова діяльність художників-реставраторів дає змогу розповісти шанувальникам історії та широкому загалу не тільки про свою діяльність зі збереження історико-культурного надбання нашої держави, а й про мету й можливості дослідження та реставрації музейних раритетів. Цьому сприятимуть численні кураторські екскурсії, майстер-класи, консультації, зустрічі з художниками-реставраторами різних спеціальностей.
Виставка працює з 17 серпня до 10 жовтня 2021 року у виставкових залах нашого музею.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.