reCAPTCHA
[smartslider3 slider=18]

Про виставку

Роботи, представлені на виставці «Сенси. Senses», відображають етап творчого шляху Інни Пантелемонової, у рамках якого вона зосередилася на осмисленні образу жінки, оприявленні його сенсів.
У циклі «Жінки» художниця майстерно вибудовує унікальний цілісний світ, який відображає ритуальність повсякденного жіночого життя.
Поринути у нього вкрай легко – він приваблює своєю барвистістю, згладженістю форм і внутрішнім багатством дійства. Ми бачимо жінок, праця яких близька до медитативних практик – будь то збирання врожаю яблук і винограду, рубання дров, ловіння риби чи випікання хліба. Спостерігання за ними заворожує, заглиблює й самого глядача у стан, близький до медитації: статичні зображення наче наповнені ритмічними рухами, що супроводжують роботу – як тіла, так і думки.
У роботах «Наповненість», «Пошук», «Надія», «Любов», які художниця створила зовсім нещодавно, вона занурюється на рівень глибше, звертаючись до аутентичних знаків народної творчості. Символ та колір, поєднані в орнаменти, є втіленнями універсальності та трансцендентної рівноваги, вони допомагають ідентифікувати себе в житті та відчути його наповненість.
Інна Пантелемонова розчиняється у багатстві етномотивів, вільно їх перевтілюючи і трансформуючи – часто навколо центральної смислоформи. Нею є архетипічна жінка-берегиня, жінка-праматір, жінка-життєдайна сутність, яка завдяки своїй унікальній чуттєвості до Всесвіту збагачує його сенсами. Зображуючи лише силуети без деталізації, художниця запрошує глядача до діалогу чи навіть спроби ототожнення себе із сутністю, яка парадоксальним чином є водночас буденною і витонченою, увібравши у себе всю глибину і багатогранність буття.
Легкість сприйняття у роботах Інни Пантелемонової поєднується з метафізичною багатозначністю. У хаосі сучасного життя вони дарують мир, тишу та спокій глядачеві. Художниця пропонує нам традицію як особливу оптику сприйняття дійсності, як один із способів опанувати, впорядкувати світ навколо, та, відповідаючи на виклики часу, наповнити його сенсами, важливими для кожного із нас.
Вартість:
• Звичайний квиток — 60 грн.
• Пільговий квиток — 30 грн.
Години роботи:
Вівторок–Неділя: з 10:00 до 18:00
Понеділок: вихідний.
Музей працює з дотриманням всіх карантинних норм.
Просимо не забувати про маски, а також зазначаємо, що на вході буде проводитись обов’язковий температурний скринінг.
Зустрінемось!