reCAPTCHA
Slider

Про виставку

Запрошуємо вас відвідати фотовиставку “Школи як території миру дітям”, яка відбудеться в Національному музеї Тараса Шевченка.
Як це, жити в умовах збройного конфлікту на сході України? Чи схоже дитинство «там» на дитинство однолітків в інших місцях? Чи є школи безпечними для дітей та чи можна їх справді назвати „територіями миру”?
Відповіді на ці та інші питання ви зможете відшукати на фотовиставці фотографа Саші Маслова, який спробував передати історії дітей, які живуть в умовах збройного конфлікту, через їх портрети.
З початку збройного конфлікту на сході, понад 750 шкіл було пошкоджено або зруйновано, десятки дітей та вчителів постраждали від обстрілів, зафіксовано 37 випадків використання шкіл у військових цілях. Все це суттєво вплинуло на право на освіту для 670 000 дітей, які проживають у районах, розташованих поблизу лінії розмежування та поруч із нею.
Саме тому міжнародна спільнота визнала необхідність мобілізації дій для захисту освіти в умовах збройних конфліктів і проголосила 9 вересня Міжнародним днем захисту освіти від нападів, прийнявши резолюцію, яка підтверджує право на освіту для всіх та підкреслює важливість створення безпечного та сприятливого для навчання середовища в умовах гуманітарних криз.
Міжнародна гуманітарна неурядова організація Save the Children у співпраці з Уповноваженим Президента України з прав дитини, Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO) та Міністерством закордонних справ Норвегії відзначать цей день, провівши фотовиставку у Києві та приєднавшись до 35 країн у світі, що постраждали від кризи, з понад 75 мільйонами дітей від 3 до 18 років, які потребують підтримки з навчанням. Ця виставка – наш спосіб виразити стурбованість наслідками тривалого насильства для цих дітей та їх можливістю отримати доступ до освіти.
Фотовиставка проходитиме за технічної підтримки компанії з високою корпоративно-соціальною відповідальністю Zinteco.
В час відкриття вхід на виставку вільний.