reCAPTCHA
[smartslider3 slider=3]

Про виставку

Багату колекцію письмового приладдя художник Олександр Міловзоров збирав 40 років – в Україні і Європі. А нині вона вперше експонується у нашому музеї.

На виставці представлено півсотні унікальних чорнильниць, виготовлених у різних країнах упродовж двох століть – від розкішних барокових скульптур до скромної учнівської «невиливайки». Із порцеляни і фаянсу, металу і каменю, дерева і скла, у найрізноманітніших техніках. Назвемо тільки деякі із дійсно мистецьких виробів. Вигадлива французька чорнильниця «Равлик», порцелянова із бронзовими тримачами для пер у вигляді вогнедишних драконів. Яскравих кольорів чорнильний набір із гербом абатства Мон-Сен-Мішель, виготовлений у Деврі (Нормандія). Пісочниця з чорнильницею, що приховані у пишній сукні пані (Неаполітанська порцеляна). Дивують примхливі, вибагливі форми металевих чорнильниць ар-нуво. Компактні дорожні і монументальні мармурові комплекти для кабінетів чиновників. Представлені навіть іменні чорнильниці, виготовлені в єдиному примірнику. До складу письмового «набору джентльмена» входив цілий ряд нині майже забутих канцтоварів: пісочниця, підставка для пер, свічник, прес-пап’є, пера… Їх теж можна побачити на виставці.

Чорнильне приладдя займало центральне місце на письмовому столі минулих століть. Ним писали ділові і любовні листи, високу поезію і кляузи, документи, записувалися витрати. Витонченість і краса чорнильниць були важливою складовою культури письма і епістолярного жанру. З появою сучасних сучасних технологій цей жанр і ця культура практично повністю зникли. А буденні колись чорнильці стали раритетом, побачити їх можна хіба в музеї.

Щонеділі ст.наукова співробітниця Ольга Карпенко проводить кураторські екскурсії виставкою (о 15:00) та екскурсію-гру для дітей молодшого шкільного віку «Таємниці старої чорнильниці» (об 11:00). За окремою реєстрацією.

Олександр Міловзоров проведе майстер-клас з давньоукраїнського скоропису (дату повідомимо пізніше).
Можна також замовляти майстер-клас «Тарасова наука».

Вхід на виставку – за ціною вхідного квитка до музею.
Телефон: (044) 278 35 11
Як нас знайти: провулок Тараса Шевченка, 8-А (50 метрів від Майдану Незалежності).