reCAPTCHA

Відкриття виставки “Під знаком Берегині. Від традиції до бренду”

3 серпня 2021 року о 17.00 год. у Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться відкриття виставки “Під знаком Берегині. Від традиції до бренду” із фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту  України. У кожному етнорегіоні одяг мав свої особливості, об’єднуючим началом була традиція декорувати вбрання вишивкою, яка, окрім суто естетичної, несла у собі оберегову функцію….

У кожному етнорегіоні одяг мав свої особливості, об’єднуючим началом була традиція декорувати вбрання вишивкою, яка, окрім суто естетичної, несла у собі оберегову функцію. Вишивка – це своєрідна символічна розмова з вищими силами, зашифроване в орнаменті прохання про заступництво і милосердя. Саме тому жінка в Україні – це Берегиня- родини, роду і народу.

Експозиція виставки буде доповнена живописом з етномотивами. За підтримки Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» на виставці будуть представлені колекції дизайнерів, які вже є успішними на світовому ринку: Telizhenko, Reny M,  Yuliya Magdych, My Sleeping Gypsy та інші, а також колекція дизайнерів-початківців, учениць Одеського професійного ліцею технології та дизайну.  Відвідувачі зможуть побачити не лише трансформацію національного вбрання у сучасний національний, діловий, вечірній одяг, а й відкриють для себе нове поєднання традиції, краси, зручності, сучасності та новаторства. Серед представлених колекцій – вишиванка шрифтом Брайля, а також вечірнє вбрання для родин шейхів від українського  дизайнера, яка співпрацює із Zuhair Murad.